Wycieczki objazdowe po Europie – gdzie warto się wybrać ?

Czasami warto podążać za marzeniami, wyrwać się z domu i odbyć wartościową podróż. Nawet weekend wystarczy, by znaleźć się wśród nowego krajobrazu i nabrać nowej perspektywy. Jeżeli nie chcesz wybierać się zbyt daleko, to może dobrym rozwiązaniem bezie pobyt w Czechach?

Praga.

W stolicy Czech przywita cię panorama czerwonych dachów, mosty i muzyka. Przyjemna atmosfera przyciąga turystów z różnych stron. Do atrakcji w Pradze zaliczają się: kamienice, restauracje, pomniki, kościoły. Warto zwiedzić Teatr Narodowy. Podróżując przez Czechy, warto także zatrzymać się w uzdrowisku i skosztować likieru Becherovki. Osoby zainteresowane historią mogą odwiedzić Zamek Praski oraz Pałac Królewski.

Budapeszt.

W ojczyźnie win, langosza i papryki będziesz mógł zakosztować świetnej kuchni i gościnności mieszkańców . Biorąc udział w wycieczce po Węgrach, wybierz się do uzdrowiska z ciepłą wodą i oryginalnym klimatem. Chętni będą mogli skorzystać z sauny. W stolicy Węgier warto odwiedzić parlament, mocno wyróżniający się na tle innych budynków. Następnie warto udać się na Zamkowe Wzgórze oraz mosty nad Dunajem. Turyści mają także możliwość rejsu statkiem, by zwiedzić miasto z innej perspektywy.

Ojczyzna win z pewnością uraczy cię możliwością skosztowania bardzo dobrego tokaju, nazywanego przez niektórych winem królów.

Nadbałtyckie stolice.

Weekendowa wycieczka po nadbałtyckich stolicach z pewnością pozwoli ci zachwycić się pięknem tej części Europy. W Wilnie poczujesz historyczną więź łączącą Polskę z Litwą. Szczególnie w takich miejscach jak: rodzinny grobowiec marszałka Piłsudskiego, podczas przechadzki przez Stare Miasto lub zwiedzania na innych zabytków. Warto również zwrócić uwagę na Uniwersytet Wileński.

Zwiedzając Rygę, koniecznie wybierz się na spacer po starówce z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką. Ciekawym punktem wycieczki może być Zamek Krzyżacki, który obecnie jest siedzibą prezydencką. Chętne osoby mogą degustować popularny trunek – Balsam Ryski.

W Tallinie będziesz mógł zwiedzić urokliwą starówkę i domy kupieckie. Koniecznie zobacz park Kadriorg z pałacem, amfiteatr i średniowieczne budowle obronne.

Paryż.

To klasyk wśród celów turystycznych w Europie. Chyba każdy powinien przynajmniej raz w życiu odbyć tutaj swoją podróż. W Paryżu warto odwiedzić Luwr z Mona Lisą, Wieżę Eiffla i Pola Elizejskie. Nie musisz planować wyjazdu z wyprzedzeniem, może to być także spontaniczny wypad, także w czasie długiego weekendu.

Rzym.

W stolicy Włoch podróż warto rozpocząć od bazyliki św. Klemensa, a następnie wybrać się do koloseum. Potem możesz wejść na Kapitol i poświęcić czas na obejrzenie zachowanego w dobrym stanie Panteonu. A może kolejny poświęcisz na spacer w Ogrodach Watykańskich?

Autor

Comments

Dodaj komentarz