Wróżki i horoskopy – ile jest w nich prawdy ?

Wróżki i horoskopy – czy warto w nie wierzyć?

Wróżki i horoskopy cieszą się sporym zainteresowaniem. Niemalże w każdym kobiecym kolorowym czasopiśmie znajduje się horoskop. Również w popularnych radiostacjach czy kanałach telewizyjnych wróżki mają swój czas antenowy. Zatem, czy warto wierzyć w horoskopy? Czy wróżka prawdę ci powie?

Horoskopy – ile jest w nich prawdy?

Horoskop jest częścią nauki zwanej astrologią. Jest to zapis położenia ciał niebieskich w chwili naszych narodzin. Tak więc popularne zamieszczane w gazetach horoskopy nie mają nic wspólnego z prawdą. Nie istnieje horoskop uniwersalny dla wszystkich. Aby móc obliczyć profesjonalny horoskop niezbędne są informacje o miejscu, dniu, roku, a nawet godzinie urodzenia danej osoby . Horoskop mylnie postrzegany jest jako przepowiednia wskazująca konkretną życiową drogę czy odpowiedź na nurtujące pytania. Jednakże można go określić mianem kodu zawierającego indywidualny dla każdego człowieka plan życia. Taka wróżba ma pomagać w zgłębianiu wiedzy o sobie samym i swoim losie. Horoskop urodzeniowy, czyli opracowywany przez astrologów na podstawie indywidualnych danych jest jedynym właściwym horoskopem.

Wróżka – czy jej przepowiednie są coś warte?

Wróżki i wróżbici dzielą się na dwie zasadnicze kategorie:

laików – czyli wyśmienitych obserwatorów, którzy doskonale odczytują gesty mowy ciała i sygnały płynące z wypowiedzi oraz analizują wiek i wygląd klienta. Takie osoby z łatwością potrafią łączyć fakty i na ich podstawie układają wróżby, które przy odrobinie szczęścia będą w znacznej mierze pasowały do osobowości i obecnej sytuacji klienta.

profesjonalistów – trudno w kwestii wróżek i wróżbitów mówić o wykształceniu kierunkowym. Istnieje jednak grono osób zajmujących się doradztwem duchowym, które posiadają szeroką wiedzę z zakresu samorozwoju, psychologii, parapsychologii, astrologii, numerologii, kart tarota, run itd. Ponadto mają wieloletnie doświadczenie i wciąż doskonalą swoje umiejętności, uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach.

Zatem, czy przepowiednie wróżek i wróżbitów się sprawdzają? Patrząc na powyższe charakterystyki, można stwierdzić, że trafiając do dobrego specjalisty, jest spora szansa na to, że uzyskamy ciekawą i trafną wróżbę. Jednakże należy pamiętać, by do takich proroctw podchodzić z dystansem i nie traktować ich jak wyrocznię, a jedynie jako pewne wskazówki. Przyszłość w dużej mierze zależy od nas samych i jest determinowana przez naszą teraźniejszość oraz przeszłe doświadczenia życiowe.

Autor

Comments

  1. szprotka

    To wszystko zależy od tego, kto układał dany horoskop. Jeżeli jakiś amator, to raczej nie będzie on wiarygodny. Co innego u osoby wdrożonej w temat, która jest w stanie odgadnąć naszą zapisaną w gwiazdach przyszłość.

Dodaj komentarz