Co to jest blacharz i lakiernik samochodowy? Jak wykonują swoją pracę?

srebrny lakier samochodowy

srebrny lakier samochodowy‍Blacharz i lakiernik samochodowy pracują na liniach montażowych przy produkcji samochodów. Podczas gdy blacharz wycina kawałki metalu, lakiernik samochodowy rozpyla farbę, aby nadać jej ostateczny kolor. Oba te zawody wymagają wykwalifikowanych pracowników, którzy są gotowi poświęcić wiele godzin i pracować w gorących, ciasnych pomieszczeniach. Praca jako blacharz lub lakiernik samochodowy wymaga intensywnego skupienia na szczegółach. Nawet najmniejsze cięcie lub błąd w malowaniu może skutkować złamaną śrubą lub uszkodzonym błotnikiem. Co więcej, praca z gorącymi spalinami, toksycznymi farbami i ostrymi narzędziami tnącymi czyni to zajęcie jeszcze bardziej wymagającym.

Czym zajmuje się blacharz?

samochód z niebieskim lakieremBlacharz wykonuje kanały, otwory wentylacyjne, błotniki i inne części z metalu do samochodów, samolotów, pociągów i innych pojazdów. Mogą oni również łączyć i naprawiać części metalowe. Pracownicy ci używają szczypiec i nożyc do cięcia metalu oraz młotów, giętarek i wyciskacza nitów do łączenia części. Mimo że blacharze nie malują karoserii samochodu jak lakiernicy samochodowi, często są narażeni na kontakt z toksycznymi farbami. Noszą rękawice i maski, aby się chronić, ale wielu z nich nadal ma długotrwałe problemy zdrowotne z powodu toksycznych oparów. Podczas budowy samochodu lub samolotu blacharze korzystają z planów i oprogramowania do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), aby określić właściwe wymiary. Warunki pracy różnią się w zależności od rodzaju pracy. Niektórzy blacharze zakładają własny warsztat, podczas gdy inni pracują w fabrykach z głośnymi maszynami produkcyjnymi.

Czym zajmuje się lakiernik samochodowy?

lakierowany samochódLakiernik samochodowy rozpyla farbę na karoserię samochodów, aby nadać jej ostateczny kolor. Lakiernicy samochodowi pracują na liniach montażowych, gdzie muszą spryskać setki samochodów tygodniowo, aby osiągnąć cele produkcyjne. Lakiernicy samochodowi muszą przestrzegać ścisłych procedur bezpieczeństwa i nosić specjalistyczny sprzęt, aby uniknąć wdychania oparów farby.

Używają również maszyn farb, aby utwardzić farbę, co zajmuje kilka godzin. Lakiernicy samochodowi również używać papieru maskującego do pokrycia niektórych części ciała samochodu, aby uniknąć rozpylania farby.

Nadwozie samochodu jest najpierw przygotowane z podkładem, a następnie lakiernik samochodowy natryskuje na lakier bazowy . Kiedy to wyschnie, lakiernik samochodowy stosuje ostateczną warstwę lakieru i oczyszcza samochód do następnego etapu linii montażowej.

Jak zostać blacharzem?

Dyplom ukończenia szkoły średniej jest minimalnym wymogiem edukacyjnym dla blacharza. Wielu pracodawców preferuje kandydatów z dyplomem ukończenia studiów w zakresie blacharstwa lub szkolenia zawodowego w zakresie warsztatu maszynowego. Przyszły blacharz powinien mieć podstawowe zrozumienie matematyki i umiejętności obsługi komputera. Powinien również być w stanie podnosić ciężkie przedmioty, dobrze pracować z narzędziami i pracować dokładnie.

Studenci zainteresowani zostaniem blacharzem powinni wziąć udział w kursach matematyki warsztatowej, czytania planów, projektowania wspomaganego komputerowo i kompozycji angielskiej. Powinni również zdobyć praktyczne doświadczenie w sklepie z blachami. Jak zdobyć to doświadczenie różni się w zależności od miejsca, ale możesz podejść bezpośrednio do sklepów z blachami i zapytać, czy zatrudniają.

Jak zostać lakiernikiem samochodowym?

Dyplom ukończenia szkoły średniej jest minimalnym wymogiem edukacyjnym dla lakiernika samochodowego. Wielu pracodawców preferuje kandydatów z dyplomem ukończenia studiów w zakresie lakiernictwa/automatyki lub szkolenia zawodowego w zakresie lakiernictwa samochodowego. Przyszły lakiernik samochodowy powinien mieć podstawową wiedzę z zakresu matematyki i obsługi komputera. Musi również być w stanie podnosić ciężkie przedmioty, dobrze pracować z narzędziami i pracować dokładnie.

Studenci zainteresowani zostaniem lakiernikiem samochodowym powinni wziąć udział w kursach z zakresu matematyki, czytania planów, projektowania wspomaganego komputerowo i kompozycji angielskiej. Powinni również zdobyć praktyczne doświadczenie.

Autor

Comments

  1. Muffin

    W przypadku stłuczki blacharz i lakiernik, to duet, który może przywrócić dawny blask auta. Wypadki się zdarzają, więc zapewne mają oni ręce pełne roboty. Aby skorzystać z ich usług, należy ustawić się w kolejce i czekać na swoją kolej.

  2. Mika

    Usługi blacharza i lakiernika czasami bywają drogie, ale tak to jest, kiedy wymaga się, aby praca była solidnie wykonana. Czy można taniej? Zazwyczaj tak, ale będzie to oznaczać oszczędność na materiałach, co nie zawsze kończy się dobrze.

Comments are closed.